نشست خبری نخستین نمایشگاه بین‌المللی و تخصصی تیراندازی، دارت، تیروکمان, پینت بال و لیزرتگ با معرفی کالا و خدمات ایرانی صبح امروز (شنبه) در محل سالن جلسات فدراسیون تیراندازی برگزار شد.
رضا ملک محمدی، دبیر این فدراسیون و دبیر شورای سیاست‌گذاری در این نشست گفت: تیراندازی ورزش توصیه شده ای در دین مبین اسلام است و در احادیث بسیاری امر به ورزش و تیراندازی دیده شده است. تهدیدات روز کشور ما قابل مقابله است و چنانچه آرمان حضرت امام (ره) یعنی ارتش 20 میلیونی و آموزش عمومی جامعه بر آموزش تیراندازی گسترش یابد، یک امر بازدارنده در مقابل دشمن خواهد بود.
وی افزود: کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان، تیراندازی را به دلیل کثرت مدال این رشته مورد توجه قرار داده و می دهند، خوشبختانه هیات ها، مدیران و باشگاه‌های ما نیز در امر تیراندازی فعال هستند، و در این نمایشگاه حضور خواهند داشت بی شک تمام رشته‌های حاضر در این نمایشگاه هم در این امر مستثنی نیستند.
ملک محمدی خاطر‌نشان کرد: شرکت منیر تجهیز امین نمایشگاهی را در شهر آفتاب برگزار خواهد کرد و با تمام عزیزانی که می‌توانستند در این‌ نمایشگاه باشند را دعوت و فراخواندند، هر کسی که در این‌ نمایشگاه حاضر شود مطمئناً دست پر باز خواهد گشت، البته از عزیزان در شهر آفتاب هم می‌خواهم در مورد امکانات رفاهی شرایطی را فراهم کنند که اوقات خوبی سپری شود و اصحاب رسانه نیز بتوانند در فضایی آرام و مناسب به فعالیت خطیر خود بپردازنند.
وی افزود: تیراندازی رشته ای پرمدال است که در المپیک ٤٥ مدال دارد به همین دلیل ما ملزم به توجه به این رشته هستیم. تیراندازی خانواده بزرگی دارد. ورزشکاران، مربیان، مدیران از اعضای مهم خانواده هستند. تولید کنندگان نیز از جمله خانواده تیراندازی هستند و ما هم باید به آنها کمک کنیم.
نصیر بهزاد، مدیر روابط عمومی نمایشگاه شهر آفتاب نیز یادآور شد: نمایشگاه تنها رسانه 5 حسی است و دلیل اینکه فضای مجازی نتوانست نمایشگاه را تحت‌الشعاع خود قرار دهد همین امر است. امروز و پس از 26 ماه از افتتاح شهر آفتاب شاهد برگزاری سی و هفتمین نمایشگاه هستیم. نمایشگاه اهمیت زیادی برای هر کشور دارد و سال گذشته با احتساب نفت 15 درصد و بدون نفت 7 درصد، اقتصاد کشور در نمایشگاه‌ها رقم خورد.
وی تاکید کرد: نمایشگاه های فوق تخصصی معمولاً در متراژ کم و مخاطب خاص دارد اما وقتی پای ورزشی از جمله تیراندازی به میان می‌آید این نمایشگاه فوق تخصصی می شود. نمایشگاه تیراندازی می‌تواند در ایجاد نشاط در جامعه موثر باشد و عامه مردم را با این رشته و اهداف آن آشنا کند. اینگونه نمایشگاه‌ها برای افزایش فرهنگ ورزش و آشنایی مردم با اینگونه ورزش‌ها موثر باشد.
در ادامه این نشست خبری علی اصغر کوکب‌زاده، رئیس هیات مدیره شرکت منیر تجهیز امین گفت: امیدواریم‌ با لطف خدا این نسل جدید از نمایشگاه‌ها را اجرا کنیم. بدون شک کار بزرگی است و نیاز به کمک همه به خصوص رسانه‌ها داریم. خوشبختانه با تلاش هایی که صورت گرفته 7 تا 8 کشور خارجی و اروپایی در این نمایشگاه حضور خواهند داشت و مابقی نیز از تولید، وارد کنندگان و یا بخش های مرتبط با این حوزه هستند.
وی گفت: نخستین نمایشگاه تخصصی تیراندازی، دارت، تیراندازی با کمان، پینت بال و لیزرتگ روزهای ١٢ تا ١٥ تیر در شهر آفتاب برگزار می شود که 3 روز اول ویژه متخصصین و روز پایانی برای عموم خواهد بود و بازدید از این نمایشگاه نیز رایگان می باشد.
امین صانعی مدیر روابط عمومی فدراسیون تیراندازی نیز تاکید کرد: نماد اقتدار هر ملتی در زمان صلح قدرت قهرمانان و ورزشکاران در رشته هایی از جمله تیراندازی است که ملی پوشان ما به خوبی این اقتدار را ثابت کرده اند. در سالی که به فرمایش رهبر انقلاب سال حمایت از کالای ایرانی است همه باید تلاش کنیم تا ضمن بهره مندی از علم روز دنیا، زمینه رشد و رونق اقتصادی کشور هم ایجاد شود و این نمایشگاه فرصت مناسبی است برای تولید کنندگان داخلی که توانمندی های خود را به نمایش بگذارند.